Co s sebou do porodnice

07.12.2019

Pokud se vaše těhotenství blíží k 35. týdnu, je na čase zabalit si věci do porodnice, Když budete tašku balit, tak přihlédněte k ročnímu období. Sbalte si tašky dvě. Jednu menší s věcmi, které budete potřebovat k porodu a budete ji míti u sebe na porodním sále a druhou větší s věcmi pro sebe a miminko, kterou budete potřebovat na oddělení šestinedělí. Věci vám také může někdo postupně donést....

Do tašky k porodu zabalte:

Doklady: OP, kartičku pojištěnce, těhotenský průkaz, oddací list, prohlášení o jméně dítěte nebo papírek s vybraným jménem, pokud nejste vdaná, vezměte si také rodný list a souhlasné prohlášení rodičů o otcovství, které vám vystaví matriční úřad vašeho bydliště. Jste li rozvedená nachystejte si sebou rodný list a rozvodový list.

Věci, které se vám budou k porodu hodit:

pohodlná rozepínací košile, aby vám po porodu mohli vaše miminko položit na hrudník, přezůvky a boty gumové do sprchy, když byste si chtěla ulevit od bolesti proudem teplé vody, hodně tekutiny (čistá voda, čaj), masážní olej a aromalampu nebo další věci, které používáte pro zpříjemnění.

Váš manžel/partner bude u porodu potřebovat:

pohodlné oblečení, věci na převlečení (triko, kraťasy) pro případ, že by vás doprovázel do sprchy, jídlo a pití, mince do automatu na kávu, nabitý fotoaparát a videokameru.

Do tašky po porodu zabalte:

V porodnici vám poskytnou seznam věcí, které máte mít s sebou. Seznam mají volně nebo na vyžádání k dispozici a v každé jsou jiné zvyklosti. Zjistěte si ještě před porodem.

Věci pro miminko a vás, které vám donesou v den propuštění:

2x látkovou plenu, 2x jednorázovou plenu na 3-5 kg, vlhčené ubrousky, bodíčko, dupačky, bavlněnou čepičku, mikinu a autosedačku-vajíčko. Pokud rodíte v zimě rychlozavinovačku nebo fusak, rukavičky a teplou čepičku.

Pro maminku čisté spodní prádlo, pohodlné šaty a boty.

Bc. Iveta Hladíková, +420 737 054 363, iv.hladikova@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!